Susipažinkite su žmonėmis ir vietos bendruomenėmis, nuo kurių priklauso ES akvakultūros sėkmė – kai kurie iš jų saugo šimtmetines tradicijas. Sužinokite apie Europos gamintojų darbą Atlanto vandenyno pakrantėje, Baltijos jūroje, Vidurio Europoje ir visoje Viduržemio jūros pakrantėje.
Prie Mali Stono įlankos, garsios savo austrėmis, gyvena Vedranas Kunica, kuris jau daugiau kaip dešimtmetį yra vietos gamintojų asociacijos pirmininkas.
Čia ūkininkai austres augina tradiciniu būdu – ūdomis 8–15 m gylyje.
Austrės ne tik puikiai auga, bet ir atlieka itin svarbų vaidmenį natūraliai filtruodamos vandenį, nes panaudoja perteklines maistines medžiagas, fosforą ir azotą.

Karolina Scotti Pietų Prancūzijos Kamargo biosferos rezervato centre savo aistrą nukreipė į tikslingą veiklą.
Buvusi laboratorijos techninė darbuotoja Karolina su savo vyru Poliu dabar turi sėkmingą midijų auginimo verslą.
Kartu jie kasmet užaugina 20–35 tonų midijų ir tiesiogiai pristato jas vietos rinkoms, taip užtikrindami išskirtinę midijų kokybę ir skonį.

XX a. šeštojo dešimtmečio pabaigoje Filipo Mohneno senelis įsteigė šeimos tvarkomą upėtakių ūkį Štolbergo Ševenhiutės vietovėje netoli Kelno.
Šiandien jo anūkas Filipas valdo įmonę, kurią sudaro keturi žuvininkystės ūkiai toje vietovėje.
Jie prekiauja šviežiais ir rūkytais upėtakiais, taip pat parduoda gyvą žuvį kitiems gamintojams visoje Vokietijoje.

Graikijos Evijos saloje Ana Kaloumenou dirba pardavimo vadove žuvininkystės ūkyje, kurį įsteigė jos tėvas ir jo draugas.
Ties salos krantais jie augina jūrinius karosus ir vilkešerius, tam naudodami specialią šėrimo programą, padedančią mažinti atliekų kiekį.
Bendrovė labai stengiasi apsaugoti jūrų biologinę įvairovę ir vietos buveines.

Bencas Puskás yra Pietų Vengrijos Didžiosios lygumos regiono Biharugros kaime esančio karpių ūkio generalinio direktoriaus pavaduotojas.
Žuvys auginamos atkurtuose tvenkiniuose, o artimos natūralioms buveinės palaiko laukinę gyvūniją, įskaitant kelias saugomas rūšis.
Jie augina kokybiškas ir įperkamas žuvis, kurios maitinasi planktonu ir vietiniais kultūriniais augalais.

Tomas Doherty yra atokioje ir gražioje Airijos Atlanto vandenyno pakrantės vietoje (netoli Kaslbaro, Mejo grafystė) įkurto ekologiško lašišų ūkio savininkas.
Žuvininkystė leidžia Thomasui ir jo draugams bei kaimynams likti vietovėje, kurioje darbo galimybės ribotos, o tai padeda vietos bendruomenei klestėti.

Masimas Genari turi dvigeldžių moliuskų ūkį Goro vietovėje prie vaizdingos Italijos Po upės deltos.
Dabar jis yra „Consorzio di Pescatori di Goro“ generalinis direktorius, tačiau dirbti akvakultūros srityje pradėjo dar būdamas berniukas, kai padėdavo savo tėvui rinkti moliuskus.
Čia ūkininkai naudoja specialius metodus, padedančius užtikrinti geriausias natūralias sąlygas auginamiems gyvūnams.

Eduardas Soler Torres dirba įmonėje „Avramar“, kurioje auginamos aukštos kokybės Viduržemio jūros žuvys.
Jis „Avramar“ yra atsakingas už aplinką tausojančią praktiką.
Įmonė žvejoja kuprius ir kitų rūšių žuvis ties Ispanijos El Campello krantais.

Jūrų biologas Goranas Nylund yra vienas iš Šiaurės jūros ūkio, esančio Grebbestad vietovėje netoli Geteborgo, steigėjų ir mokslo darbuotojų.
Pagrindinė įmonės veikla – dumblių (laminarijų (Saccharina latissima) ir plačiųjų jūrsaločių) auginimas ir perdirbimas; jie naudojami maistui, biologinių medžiagų gamybai, gyvūnų pašarams ir trąšoms, taip pat farmacijos pramonėje.
